Druk gazet: najtaniej i najszybciej

Druk gazet pod względem cenowym rozbija bank: potrafi być nawet o 80-90% tańsza od druku „klasycznego”. I to nie koniec zalet druku gazetowego!

Druk gazet najtaniej

W ramach Własnej Gazety oferujemy nie tylko kompleksowe usługi tworzenia gazet (czyli m.in. skład gazet ze wsparciem AI do poprawy jakości zdjęć!, druk, dostawa, wersja on-line), ale także sam druk gazet. A druk gazet w ramach Własnej Gazety, to druk w technologii druku dziennikowego, charakteryzującej się bardzo niską ceną, wielokrotnie niższą niż druk na znacznie wyższych gramaturach. Więcej o technologiach druku prasowego wspominaliśmy tutaj .

Wydruk gazety najszybciej

Oferowana przez Własną Gazetę usługa druku gazetowego należy również do najszybszych technologii. Wykorzystywana jest m.in. do druku dzienników, które muszą być drukowane bardzo szybko i szybko dostarczane do Klienta końcowego. W praktyce druk odbywa się w przeciągu kilku – kilkunastu godzin, suszenie odbywa się niemalże w locie, zatem zaraz po wydrukowaniu, gazeta może być wysłana do Klienta.

Drukuj gazet więcej!

Druk gazet jest zoptymalizowany do szybkiego działania. Lekkość papieru (niemalże o połowę lżejszy od papieru z drukarki) + spinanie taśmami + inne sytuacje podczas transportu może oznaczać, że procent publikacji może ulec zniszczeniu / zgnieceniu. W związku z tym gorąco polecamy drukowanie większych nakładów, tj. z awaryjną „górką” kilku procent.

Artefakty i inne efekty

Druk gazetowy jest zoptymalizowany do niskich kosztów i szybkiego działania. Oznacza to, że potrzebne są większe kompromisy podczas procesu druku. Ale to także oznacza, że drukarnie gazetowe nie mogą oferować takiego druku jak przy kredzie. Druk gazetowy może posiadać drobne artefakty, dodatkowe elementy na marginesach, niewielkie zabrudzenia, należy pamiętać, że gazeta nie jest specjalnie docinana, dzielenie kartek odbywa się w locie, dlatego bok gazet jest poszarpany, a nie idealnie ścięty jak w przypadku czasopism. Dla większości Klientów te detale nadają charakteru publikacji i czynią druk gazetowy atrakcyjnym.

A co jeśli nie chcemy artefaktów, oczekujemy idealnego druku? Wtedy warto sięgnąć po nieco inną technologię jak heatset, czy klasyczny offset arkuszowy. Równoznaczne jest to ze znacznie wyższą ceną i dłuższym czasem oczekiwania na realizację usługi. Należy się liczyć także z faktem, że część drukarni gazetowych może oferować taką usługę tylko dla wysokich nakładów powyżej 200 tys. a nawet 500 tys. lub 1 mln. egz. zależnie od liczby stron.

Druk gazetowy jest eko

Na koniec, mała ciekawostka: druk gazetowy jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań! Jak to możliwe? Przede wszystkim gramatura: papier gazetowym najczęściej jest gramatury o ok. połowę niższą od papieru w drukarce. Ponadto papier gazetowy nie jest powlekany, co równie ważne: okładki gazet nie są oklejane folią – a jak wiadomo, jest to miks ciężki do recyklingu. Papier gazetowy również dobrze poddaje się recyklingowi.

Makulatura jest powszechnie wykorzystywana jako surowiec wtórny. Początkowo powstawał z niej głównie papier do pakowania, z czasem zastosowano ją do produkcji papieru toaletowego i tektury falistej, a od lat 90. XX w. z makulatury produkuje się również papier gazetowy

 

[ linki ]

Propozycje linków:
Gazeta na wybory samorządowe 2024 | Kompleksowe tworzenie gazet | druk gazet | ::: | Usługi kurierskie - najczęstsze problemy | druk gazet ceny - co na nie wpływa? | druk gazet - co warto o nich wiedzieć | Sesje elixir: koszmar płatności |  

Artykuł nie jest poradą prawną. Raczej należy traktować jako niezobowiązujący felieton, czy komentarz.

 

Kompleksowe Tworzenie Gazet

Tworzymy gazety i czasopisma

Sprawdź jak w profesjonalnie i kompleksowo tworzymy gazety, czasopisma i książki dla naszych Klientów.

druk gazet

Druk gazet, czasopism

Oferujemy nie tylko skład graficzny tekstu gazet, czasopism, książek, ale również ekspresowy druk gazet.