Poradnik: jak przesłać pliki WeTransferem?

Klienci wysyłający materiały dla składu gazety lub druku gazety mogą się wspierać usługami takimi jak Google Dysk, czy WeTransfer. W tym poradniku pokażemy jak łatwo i sprawnie – za darmo i bez zakładania konta przesłać pliki za pomocą usługi WeTransfer.


Po pierwsze, warto wiedzieć, że póki co usługa WeTransfer jest za darmo. Z pewnymi ograniczeniami, ale dla podstawowego przesyłania plików do 2GB – czyli w większości przypadków wystarczające – jest wystarczające. Póki co, do wysyłania plików nie trzeba zakładać specjalnie konta, nie trzeba również wykupywać opcji premium. Co ciekawe, można wysłać jednocześnie więcej niż jeden plik, więc nie trzeba wcześniej plików pakować do pliku ZIP, etc. Tyle tytułem wstępu. Przejdźmy do instrukcji.

 

Krok 0: przygotowanie

Uporządkuj pliki, które chcesz przygotować. Następnie wejdź na stronę https://wetransfer.com.

Krok1: akceptacja ciasteczek

Jeśli pierwszy raz zaglądasz na stronę WeTransfer.com musisz zaakceptować ciasteczka. Możesz nimi zarządzać, albo zaakceptować wszystkie – jak zaznaczono na grafice powyżej.

 

Krok2: akceptacja warunków

Przed nami jeszcze jedna „biurokracja”, czyli zaakceptowanie warunków usługi. Po zaakceptowaniu regulaminów przechodzimy do właściwych ekranów.

 

Krok3: uzupełniamy pola

Do wypełnienia mamy cztery pola. W pierwszym polu od góry, podajesz nasz adres e-mail (ten został Ci przedstawiony w trakcie korespondencji). W drugim polu podajesz własny adres e-mail. Podaj poprawny! ponieważ po chwili otrzymasz na niego kod z weryfikacją. W polu Tytuł, podaj nazwę gazety, abyśmy mogli powiązać tytuł ze zleceniem.

 

Krok 4: przesyłanie plików

Teraz przenosimy pliki. Można to zrobić klasycznie przez kliknięcie w napis „Prześlij pliki”, można także przenieść metodą „przenieś i upuść”, czyli na swoim komputerze zaznaczyć interesujące pliki i przenieść myszą na zakładkę z otwartą stroną. Strona przyjmie kolor niebieski. Wygląd po zamieszczeniu plików będzie mniej więcej taki:

 

Krok 5: kod

Klikamy na „wyślij”. W praktyce jeszcze wysyłanie plików nie nastąpi. Dopiero przed nami weryfikacja adresu e-mail. Na adres podany w kroku 3 otrzymasz e-mail z kodem. Musisz go wpisać w poniższe pole:

 

Krok 6: przesyłanie plików

Po wpisaniu kodu, naciskamy weryfikuj. Po weryfikacji nastąpi automatyczne wysyłanie plików na serwer WeTransfer.com. To ten moment w którym internet powinien być ciągle włączony. Będziesz widział mniej więcej takie obrazy jak poniżej:

Krok 7: przesłane pliki!

Jeśli wszystko pójdzie ok, zobaczysz taki obrazek jak poniżej. Na nasz adres e-mail zostanie wysłany link. Kopię linku również otrzymasz i ty. Gdy plik zostanie pobrany przez nas, zostaniesz o tym poinformowany.

Na zakończenie

Nie wysyłaj plików przed wcześniejszą konsultacją z informacją. Jeśli przesyłasz za dużo plików na raz, może być niezbędne spakowanie ich do paczki ZIP i wysłanie jako jeden plik. Pamiętaj, że pliki nie mogą ważyć więcej niż 2 GB. Przesyłając pliki pamiętaj, aby były zgodne ze specyfikacją. Przesłane pliki automatycznie powinny zniknąć z serwerów WeTransfer po dwóch tygodniach. Nie przesyłaj tą usługą danych wrażliwych, czy treści łamiących przepisy prawa polskiego: nie wysyłaj także treści o charakterze erotycznym, czy treści z ograniczeniami wiekowymi!

Zapraszamy do innych naszych porad, a także do świadczonych usług: jak: kompleksowe tworzenie gazet, tworzenie czasopism, skład gazet dtp, skład tekstu , druk gazet, druk gazety