Druk gazety cennik – kompendium

Nawet 50-90% taniej niż inne rozwiązania. Wydruk gazet cennik – co wpływa na finalną cenę druku gazety i dlaczego jest tak tania? Sprawdzamy.


W ramach Własnej Gazety proponujemy naszym Klientom duży zakres usług, są to m.in.:

A w ramach serii artykułów wspominamy m.in. o cennikach składu tekstu, podpowiadamy jak za darmo dokonać składu gazety, jakiego użyć programu do samodzielnego składu dtp. Dzisiaj opowiemy co wpływa na cenę druku gazety.

Różne technologie

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od rozróżnienia technologii, ponieważ z racji używanych różnych rozwiązań, te posiadają różne zalety i wady. I jedną z nich jest cena.

Niskie nakłady

Dla niskich nakładów – zwłaszcza do 500 egz, – cennik druku gazety nie prezentuje się okazale. Wynika to z faktu, że druk gazetowy – zwłaszcza ten proponowany przez nas – to druk wysokonakładowy. Stąd przy bardzo niskich nakładach, może okazać się, że inne rozwiązania będą atrakcyjniejsze. A przy nakładach rzędu 1-10 egz., może się okazać, że druk cyfrowy będzie znacznie atrakcyjniejszy.

Średnie nakłady

Jednakże przy nakładach powyżej 500 egz., a już powyżej 1000 egz. cennik wydrukowania gazety staje się całkiem atrakcyjny (taniej o 50-70% przy wyższych nakładach). Im wyższy nakład, i do im bardziej papieru premium porównujemy, tym ceny w przeliczeniu na egzemplarz są atrakcyjniejsze. Powyżej kilkunastu egz. cennik druku gazet staje się atrakcyjniejszy od druku cyfrowego, ale już powyżej 1000 egz. ceny druku gazetowego staje się znacznie bardziej atrakcyjne od druku typu papier kreda. A im wyższa gramatura dla porównania, tym cennik druku gazetowego jest bardziej atrakcyjny.

Wysokie nakłady docelowo

Trzeba jednak przyznać, że druk gazetowy wykorzystywany m.in. przy druku dzienników, pod względem szybkości druku i cennika, bije na głowę wszystkie inne rozwiązania. Cennik druku gazetowego jest najbardziej atrakcyjny przy nakładach kilkanaście – kilkaset tys. egz. To czyni technologię druku na papierze gazetowym najatrakcyjniejszą finansowo. Dlatego m.in. tak często sięgają po ten nośnik Klienci w okresie wyborów, czy to samorządowych, czy parlamentarnych lub tworzących wydarzenia typu event.

Druk gazety cennik przykładowy

Tabela zawierająca orientacyjny cennik druku gazety A3. Jak widać, ceny prezentują się bardzo atrakcyjnie, różnica potrafi wynieść kilkadziesiąt procent w stosunku do innych rozwiązań druku.
 

druk gazet cennik przykładowy
Stron Cena min. Cena max.
4 0,03 zł 0, 62 zł
8 0,01 zł 0,25 zł
12 0,01 zł 0,24 zł
16 0,01 zł 0,23 zł
20 0,01 zł 0,22 zł

Tabela uwzględnia część kosztów, stąd prosimy traktować ją orientacyjnie w przeliczeniu na stronę. Po szczegółowe kalkulacje, uwzględniające Państwa zmienne, jak adres i rodzaj dostawy, nakład, liczbę stron, papier, zapraszamy do kontaktu e-mail.

Zainteresowany? Poczytaj więcej o tym, jak tworzymy i drukujemy gazety wyborcze, skontaktuj się za pomocą e-maila lub numeru telefonu z nami. Więcej w zakładce kontakt

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Wyślij adres e-mail (adres poniżej) lub zadzwoń

Wyślij pytanie na adres:

mam-pytanie [malpka] wlasnagazeta.pl


Przy czym [malpka] zamień znakiem @

 

 

Druk gazety cennik – co na niego wpływa?

Na cennik druku gazet wpływ ma parę czynników, a są to m.in.:

  • papier (druk na papierze gazetowym, czy czasopismo?)
  • technologia!
  • nakład (tj. liczba egzemplarzy wydrukowanej gazety)
  • liczba stron publikacji (mnożnik przez 4, czyli 4, 8, 12, 16….)
  • miasto docelowe do wysyłki / dostawy / transportu

 

Znając powyższe parametry, jesteśmy w stanie przygotować atrakcyjny cennik dla wydruku gazety, uwzględniający dostawę bezpośrednią, a także dostawę kurierską.

A czy warto? Cennik wydrukowania gazety jest bardzo konkurencyjny, a przez to atrakcyjny.

A na koniec ciekawostka: najstarsza gazeta świata powstawała w latach 1605-1609. Więcej w artykule na Wikipedii

 

Artykuł nie jest poradą prawną. Raczej należy traktować jako niezobowiązujący felieton, czy komentarz.

 

 

Druk gazet

Kompleksowe tworzenie gazet, biuletynów, gazetek

llllllllllllllllllllll

..................................

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .