Twoja Własna Gazeta wyborcza – jak stworzyć gazetę na wybory (krok po kroku)

Szukasz taniego i skutecznego nośnika wspierającego kampanię wyborczą? Własna Gazeta może być idealną formą promocji.

Jak zabrać się za jej tworzenie, jakie narzędzia są potrzebne, ile potrzebować będziesz sił, czasu i finansów, by stworzyć Własną Gazetę? Odpowiadamy poniżej na te pytania.

1. Niezbędne narzędzia i oprogramowanie

Do stworzenia Własnej Gazety niezbędny może być edytor tekstu i aparat. I jeszcze może telefon, by skontaktować się z nami. I tyle lub aż tyle. Przy tworzeniu Własnej Gazety przysyłasz teksty i zdjęcia, całą resztą zajmujemy się MY. To pozwala zaoszczędzić. I czasu i funduszy. Z nami tworzenie twojej Własnej Gazety odbywa się szybko i bezproblemowo. A jeśli nie masz gotowych tekstów, to i w tym temacie możemy spróbować pomóc.

Dzięki naszemu wsparciu, przygotowanie Własnej Gazety nie jest procesem, który Cię obciąża czasowo

 2. Krok 1: strony i layout

Przed rozpoczęciem tworzenia Własnej Gazety dobrze jest wiedzieć:
1
  • ile stron będzie miała twoja Własna Gazeta
  • jaką formę przyjmie (czy zależy Ci na promowaniu lidera i partii, czy może ma przyjąć formę niezależnej gazety);
  • dobrze jest również znać szacowany nakład gazety (na stronie wyceniami do 20 tys. egz., ale nic nie stoi na przeszkodzie, by nakład wyniósł np. 50 tys. egz., albo 100 tys. egz.); pamiętaj: im większy nakład, tym średnia cena za stronę / pojedynczą gazetę się zmniejsza.

Odpowiedź na te pytania pozwoli oszacować czas tworzenia Własnej Gazety, ustalić harmonogram prac, przygotować układ i rozpiskę znakową.

Zatem, gdy znasz odpowiedź na powyższe pytania, skontaktuj się z nami. Od tego momentu nasz przedstawiciel poprowadzi Cię za rękę przy tworzeniu Własnej Gazety. Podpowie, poradzi, zasugeruje i oczywiście dostosuje wygląd gazety do Twojej wizji.

 3. Krok 2: projektowanie i skład

Gdy mamy już zebrane materiały tekstowe i zdjęciowe, nasz dział graficzny przystępuje do pracy.

Zostanie przygotowany layout gazety, umieszczone tekst wewnątrz, obrabiane elementy graficzne, jak zdjęcia, przygotowywane infografiki. Gotowa publikacja zostanie przesłana Ci do akceptacji.

2
Pamiętaj o dwóch rzeczach:
  • im więcej uwag, tym więcej czasu będzie zajmowało tworzenie gazety,
  • gazeta nie zostanie wydrukowana bez twojej finalnej akceptacji.

 4. Postaw na profesjonalizm: jakość, jakość, jakość

Twoja Własna Gazeta wyborcza wydana z nami, to pewność wysokiej jakości. W przeciwieństwie do innych wydawnictw, czy agencji, stawiamy na wysoką jakość. Layouty są przygotowywane zgodnie z najnowszymi trendami projektowymi, zwracamy uwagę na detale takie jak rozpikselowane zdjęcia. Wieloletnia współpraca z wielkimi markami, to najlepszy dowód na prezentowaną przez nas wysoką jakość produkcji.

5. Krok 3: druk i kolportaż

Po zaakceptowaniu przez Ciebie Własnej Gazety wyborczej, ta zostanie wydrukowana i dostarczona do wyznaczonego punktu. Potrzebujesz wsparcia przy kolportażu lub dystrybucji w centrum miasta, bądź do skrzynek pocztowych? Również postaramy się wesprzeć Cię i w tym temacie (wyceny wykonywane osobno).

3

Potrzebny kolportaż?

Potrzebujesz pomocy przy kolportażu Własnej Gazety? Nasz dział dystrybucji to wieloletnie doświadczenie przy kolportażu gazet. Skontaktuj się w celu poznania szczegółów.

6. Gratulujemy!

To tylko tyle. Dzięki naszemu wsparciu, przygotowanie gazety nie jest procesem, który Cię obciąża czasowo. Liczymy, że publikacja przyniesie Ci sukces. Dokładnie taki sam, jak wielu naszym klientom.