40 mln zł z reklam i 118 mln z gazet – tyle w 2022 zarobił RASP

Branża prasowa kończy działalność? Ringier Axel Springer Polska udowadnia, że nic bardziej mylnego. Sprawdźmy, jak bardzo dochodowa może być to branża.

W sieci znajdziemy tysiące artykułów wieszczących koniec prasy, zwłaszcza gorąco zrobiło się w podczas kryzysu na rynku papierniczym w larach 2022 – 2023, gdy ceny papieru wzrosły czasem nawet o 100%. To plus pandemia spowodowały, że wiele firm nie wytrzymało presji i zmuszonych było się zamknąć. Części firm się zreorganizowało lub znalazło sposób na to, aby przetrwać ciężki okres. Zresztą, temat był na tyle poważny, że na naszej stronie znajdziecie mnóstwo artykułów w których poruszamy te tematy:

Dzisiaj ceny się uspokoiły. Niestety nie oznacza to powrotu do stawek sprzed dwóch lat, ale papier jest dostępny, ceny są bardziej przewidywalne. A wielcy gracze wracają do tego, co lubią najbardziej, czyli do zarabiania.

Wzrost zysku z reklamy prasowej

Dwa lata temu RASP na reklamach zarobił 39,87 mln zł, w tym roku zysk zwiększył się do 43, 61 mln zł. Mowa tu m.in. o takich tytułach jak: Fakt , Newsweek , Forbes . Warto również pamiętać, że RASP zamknął parę tytułów jak Komputer Świat, Auto Świat , a  Przegląd Sportowy przeszedł na wydawanie 2x w tygodniu. Mimo to RASP osiągnął zyski znacznie wyższe niż rok temu.

118 mln przychodu ze sprzedaży prasy

Wartym odnotowania też jest fakt przychodu 118 mln zł ze sprzedaży prasy. W chwili obecnej w portfolio znajdują się m.in. dziennik Fakt, tygodnik Newsweek, Przegląd Sportowy (2 x w tygodniu) miesięcznik Forbes, pojawiające się rzadziej: Forbes Woman. Więcej o RASP na wikipedii

Biznes prasowy może być dochodowy

Zachęcamy również do przejrzenia jeszcze tych artykułów w których poruszamy temat zarabiania dzięki wydawaniu własnej gazety:

 

Wydaj własną gazetę

A jeśli zastanawiacie się nad stworzeniem własnej gazety, zapraszamy do współpracy: